Правила роботи на електронному майданчику в ПроЗорро

Участь в електронних аукціонах, відкритих та закритих торгах, тендерах та інших видах закупівель –це вже досить розповсюджена практика на території України. З кожним роком, кількість лотів лише зростає, що вказує на популярність електронного формату торгів.

Якщо в 2015-му році система ПроЗорро мала лише одне призначення – це контроль при проведенні публічних закупівель, то сьогодні ця система контролює всі інші види закупок й торгів. Більш того, саме система ПроЗорро є центральною базою даних, де зберігається вся інформація про вже проведені тендери.

Не дивлячись на важливість цього ресурсу, ви не маєте змоги зареєструватися на цьому сайті. Щоб стати користувачем й отримати доступ до всіх оголошень, вам потрібно обрати лише один з акредитованих електронних майданчиків в ProZorro. На сьогодні, є близько 10-ти таких ресурсів і всі вони є однаково надійними та перевіреними. Питання лише в тому, який ресурс буде для вас найбільш зручним.

“Універсальна товарно-сировинна біржа” – це один з прикладів таких ресурсів, де ви можете взяти участь в торгах. Для того, щоб ознайомитися з принципом роботи таких сервісів більш досконало, вам варто перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063, де ви зможете взяти для себе багато корисної інформації, яка вам справді може знадобитись в майбутньому.

Що потрібно знати про правила роботи на електронному майданчику в ПроЗорро

Почати варто з того, що одне з ключових завдань сучасних електронних майданчиків – це надати користувачам доступ до всіх сервісів в будь-який час. Подібні сервіси повинні працювати на цілодобовій основі. Як правило, в такому ж режимі працює і технічна підтримка, якій завжди можна задати питання й отримати на них чітку відповідь.

Що стосується основних правил, яким повинні відповідати електронні майданчики, то тут все досить просто. Згідно 922-го закону, електронні майданчики зобов’язані надавати вільний доступ до всієї інформації про лоти, вимоги й інші відомості. Більш того, оператори повинні слідкувати за тим, щоб всі користувачі знаходились в рівних умовах.

Рівний доступ повинні отримувати:

  1. Учасники торгів – це стосується безпосередньо можливості взяти участь в тих закупівлях, що є для них потенційно цікавими;
  2. Замовникам – в даному випадку мова йде про організацію закупівель. Це означає, що всі організатори подібних аукціонів також повинні знаходитись в однакових умовах та не мати ніяких привілей.

Ще одна важлива умова стосується вимог до документації. Мова йде про те, що всі потенційні учасники торгів, які завантажують свої тендерні документи до ПроЗорро, повинні впевнитися в тому, що інформація в них відповідає дійсності.

Ще один цікавий пункт стосується мови, на які повинна публікуватися вся інформація на сайті електронного майданчика. Незалежно від того, про який саме сервіс з акредитацією в ПроЗорро йде мова, інформація на ньому повинна публікуватися виключно державною мовою (українською). В деяких випадках можна публікувати додаткову інформацію англійською мовою, але це робиться лише тоді, якщо сам майданчик вказує, що є така можливість.

Хто отримує оголошення про результати проведення торгів

Для того, щоб спростити завдання учасникам, система ПроЗорро дає можливість не витрачати час на постійний пошук інформації про те, як же закінчились торги по одному з лотів, в якому брав участь користувач.

Саме тому, всі учасники після визначення переможця отримують відповідне оголошення з результатами торгів. Отримавши це повідомлення, вони можуть ознайомитися з пропозиціями іншим учасників, проаналізувати їх і навіть оскаржити, якщо для цього є відповідні підстави.

Що стосується переможця, то він отримує особливе оголошення, яке дає йому змогу підписати домовленість з організатором лоту.

По яким критеріям варто обирати електронний майданчик для участі в державних закупівлях

Насправді, питання є досить серйозним і воно потребує більш детального та досконалого розгляду.

При цьому, якщо говорити загалом про основні моменти, на які варто звертати увагу при виборі електронного майданчика, то це такі пункти ,як:

  • Досвід інших користувачів;
  • Технічні можливості;
  • Активність;
  • Умови постачальників;
  • Функціонал.

Один з важливих пунктів стосується саме можливостей фільтру. Це справді важливо, тому як саме фільтр дає вам можливість максимально звузити коло лотів, які є для вас потенційно цікавими. Чим більше можливостей вам дається в фільтрах, тим менше часу ви будете витрачати на пошук цікавих лотів. Головне – це не забувати й про інші критерії, які також є важливими й ігнорувати їх не рекомендується.

Вам также может понравиться