Формування ціни на біржі на вітчизняні енергоресурси

Котирування Української енергетичної біржі на сьогодні є орієнтиром формування справедливої ціни на енергетичні носії в Україні на основі попиту та пропозиції. Торгівля на ній дозволяє мінімізувати ризики, пов’язані з енергозабезпеченням та отримувати  енергоресурси по чесній ринковій ціні. Отримувати оперативну інформацію про ціни можна за посиланням: www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/.

Процес інформування ціни в рамках відкритих аукціонів

Міністерство розвитку економіки України дає чіткі рекомендації з приводу застосування біржових котирувань УЄБ, як єдиного перевіреного орієнтира на вартість на вартість енергоносіїв. Відповідно до встановлених вимог, будь-які зміни в цінах на енергетичні носії в рамках публічних торгів можуть змінюватися під впливом не лише котирувань бірж Європи, але і місцевих, які формуються на «Українській енергетичній біржі».

Саме, для проведення точного розрахунку вартості пального необхідно застосувати такі динамічні показники:

  • попередня вартість конкретного виду горючої речовини за договором;
  • курси UAH/USD (курс НБУ);
  • котирування бірж Європи;
  • котирування на УЕБ.

Процес торгівлі ведеться згідно з сучасними стандартами роботи бірж. При цьому використовується сучасний біржовий інструментарій світового рівня.

Що впливає на формування вартості природного газу на відкритих аукціонах?

Відповідно до нових вимог Міністерства розвитку економіки України, будь-які зміни вартості на природний газ в публічних торгах, які встановлюється в додатковій угоді, можуть здійснюватись за допомогою формули. При цьому, в розрахунок беруться котирування NCG та середньостатистичні показники ціни природного газу на УЕБ.

Якщо мова йде про публічні торги, то вартість на природний газ розглядається з позиції формули, де враховується вартість на енергетичні ресурси на УЕБ та котирування рівня NCG. При цьому, Міністерство зазначає, що всі зміни повинні бути зафіксовані в додатковому бланку угоди.

Слід зазначити, що котирування Української енергетичної біржі включили в свої публікації провідні аналітичні агентства світового рівня, що свідчить про прозорість та чесність формування цін.

Вам также может понравиться