Аукціони в Україні в системі Прозорро.Продажі

З 1 липня на території України почав діяти повноцінний аукціон земельних володінь. Ця ситуація є великим успіхом для власників земельних ділянок, на яких є частки або землі в індивідуальній власності. До цього моменту кожна особа могла розпоряджатися своїм майном із обмежувальними параметрами: для кожної особи не повинно бути більше 100 гектарів землі, вона могла продати чи передати в оренду іншій особі, компанії чи організації.

Офіційні тендери відбуватимуться на сайті Prozorro.Sales, що призведе дії із земельними територіями до відкритості, прозорості угод та чесності кожного тендерного процесу. Не буде корупційних протиправних дій, не буде участі третіх сторін у будь-якому процесі вибору, укладення угоди чи купівлі, а також не буде здійснено рейдерських захоплень, які недовго домінували в аграрному секторі.

У чому специфіка торгів?

Форма торгів є електронною, тому процес відбору, реєстрації угоди та передачі куплених або орендованих земельних ділянок буде швидким і простим. Показово, що всі операції та оформлення документів будуть контролюватися та передаватися через веб -сайт Держгеокадастру, також в електронному вигляді.

Закон № 522 формує повноцінні ринкові відносини в аграрному секторі України, і кожен процес буде відбуватися легально і потроху. Відповідно до Закону, існують деякі обмежувальні дії щодо земельних ділянок: фізична особа може вживати заходів зі своїми територіями або частками, щоб обмежити площу землі 100 гектарів на одну особу; а юридичні особи можуть здійснювати дії зі своїми акціями або особистими територіями лише з обмеженням 10000 гектарів на одну юридичну особу. Більше інформації є на сайті https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Крім того, Україна за підтримки офіційної торгівлі хоче скоротити показники тіньової політики, які зараз становлять близько 60-90 млрд. грн. У реальному часі торгівля наземними джерелами відома в економічно розвинених країнах, де завдяки введенню торгівлі країнам вдалося зменшити показники тіньової політики. Україна також зазначає, що торгівля землею матиме хороший вплив на вітчизняних фермерів, які зможуть легально придбати або орендувати землю та розвивати сільськогосподарський бізнес.

Вам также может понравиться